top of page

Predajte svoju zdedenú nehnuteľnosť predtým, než začne chátrať a strácať na svojej hodnote!

Život je plný rôznych situácií, ktoré môžu priniesť radostné, ale aj smutné okamihy. Niektoré životné udalosti, ako napríklad úmrtie člena rodiny, je emočne obzvlášť ťažké zvládnuť. Navyše s emočnými ťažkosťami sú často spojené aj iné starosti, ako napríklad vysporiadanie alebo údržba zdedeného majetku, hlavne ak ide o nehnuteľnosť.


Budúcnosť zdedenej nehnuteľnosti v závislosti od okolností môže byť rôzna, dediči môžu mať inú predstavu o využívaní nehnuteľnosti, napr. ako víkendový dom, iní zas chcú ju prenajať, ďalší zas predať. Avšak dohoda medzi dedičmi sa nedosiahne vždy tak ľahko. Niekedy, najmä, ak dediči neplánujú využívať nehnuteľnosť, najlepším rozhodnutím môže byť predať ju ešte predtým, než začne chátrať a strácať na svojej hodnote.


Ak ste zdedili nehnuteľnosť, môžete čeliť úplne nečakaným výzvam. Konanie o dedičstve a dedenie nehnuteľnosti môže byť častokrát zdĺhavé a vysporiadanie sa s ostatnými dedičmi môže byť po finančnej stránke ešte náročnejšie. Vyriešenie situácie ale nemusí byť také zložité a nemusí zaťažovať ani jedného z dedičov.


Preto sa naša spoločnosť špecializuje na rýchly výkup nehnuteľností za hotovosť. Pomôžeme vám v ťažkých chvíľach s predajom, resp. výkupom zdedenej nehnuteľnosti rýchlo a jednoducho, bez starostí pre dedičov.


Či ste jediný dedič alebo ste nehnuteľnosť v dedičskom konaní nadobudli viacerí dediči, ponúkame Vám spôsob, ako sa vysporiadať rýchlo a jednoducho s dedenou nehnuteľnosťou. Chápeme, že každá situácia je jedinečná, preto ponúkame individuálny prístup pri každom výkupne zdedenej nehnuteľností. V tomto blogovom príspevku uvedieme niekoľko výhod rýchleho predaja zdedeného rodinného domu, bytu alebo pozemku:


Ponúkame rýchly a bezproblémový výkup nehnuteľnosti


Predaj nehnuteľnosti tradičnými metódami môže byť dlhý a komplikovaný proces. Od nájdenia realitného makléra až po zhodnotenie nehnuteľnosti a rokovanie s potenciálnymi kupujúcimi, proces predaja môže trvať mesiace alebo dokonca roky. Ponúkame však rýchly a jednoduchý výkup Vašej zdedenej nehnuteľnosti.


Ponuku na výkup zdedeného rodinného domu, bytu alebo pozemku Vám vypracujeme do 24 hodín od prijatia základných informácií o nehnuteľnosti a samotný predaj môžeme realizovať už do siedmich dní. To vám môže ušetriť čas, peniaze a stres a zabezpečuje rýchle vysporiadanie dedičstva.


Vykupujeme zdedené nehnuteľnosti v akomkoľvek stave


Ak ste zdedili nehnuteľnosť, možno váhate, či ju ponúknuť na predaj kvôli jej zlému technickému stavu (praskliny, zvlhnutie, zatekanie, deravá strecha a pod.) alebo ak nehnuteľnosť potrebuje rozsiahlu rekonštrukciu. Veď kto by chcel investovať množstvo času a peňazí do nehnuteľnosti, ktorú plánuje predať?


Dobrou správou je, že vykupujeme nehnuteľnosti v akomkoľvek stave. O všetko sa postaráme, čo vám môže ušetriť čas a peniaze. Pred predajom sa nebudete musieť starať o žiadne opravy alebo rekonštrukciu, pretože výkup nehnuteľnosti realizujeme v stave "ako stojí a leží". To znamená, že nemusíte sa starať ani o skryté vady. Zdedené nehnuteľnosti vykupujeme aj tak.


Zaplatíme dedičom priamo a rýchlo


Ak sa nám rozhodnete predať zdedenú nehnuteľnosť, kúpnu cenu Vám vyplatíme ihneď z vlastných finančných prostriedkov. To môže byť obrovskou výhodou pre tých, ktorí potrebujú splatiť prípadné dlhy alebo iné výdavky spojené s dedičstvom alebo dedičským konaním.


Kúpnu cenu za výkup nehnuteľnosti vyplatíme podľa dedičských podielov každému dedičovi samostatne alebo podľa dohody so všetkými dedičmi. Rýchlym predajom zdedenej nehnuteľnosti môžete pokračovať vo svojom živote a sústrediť sa na veci, na ktorých vám najviac záleží.


Výkup zdedených nehnuteľností s ťarchami, exekúciou


Zdedili ste nehnuteľnosť, ktorá je zaťažená záložnými právami, hypotékou prípadne exekúciami? RealitnáPomoc.sk vykupuje aj zdedené nehnuteľnosti, na ktorých viazne záložné právo (hypotéka, úver na bývanie, pôžička) alebo akákoľvek iná ťarcha, vrátane exekúcií.


Výkup nehnuteľnosti vieme realizovať rýchlo už do pár dní. Z nehnuteľnosti si môžete zobrať veci, o ktoré máte záujem, ale nemusíte sa starať ani o vypratanie nehnuteľnosti, zbavíme Vás týchto starostí podľa Vášho želania.


Sme otvorení dohode s dedičmi


Každé konanie o dedičstve a každá situácia je jedinečná, preto ponúkame individuálny prístup pri výkupe zdedených nehnuteľností. Či už potrebujete určiť hodnotu zdedenej nehnuteľnosti, budeme sa snažiť vyjsť Vám v ústrety a o dosiahnutie dohody čo najskôr.


Kúpnu cenu určíme po dohode s dedičmi a výkup zdedenej nehnuteľnosti realizujeme čo najrýchlejšie, zvyčajne do siedmich dní. Či už potrebujete predať zdedený rodinný dom, byt alebo pozemok rýchlo alebo máte viac času na rozhodnutie, vieme vyhovieť Vašim potrebám.


Výkup zdedených nehnuteľností bezpečne a spoľahlivo


REALO vykupuje nehnuteľnosti za hotovosť už mnoho rokov a máme povesť dôveryhodnej, rýchlej a spoľahlivej spoločnosti, ktorá dbá o to, aby celý proces predaja nehnuteľnosti pre dedičov bol bezstarostný. Pomohli sme už množstvu dedičom predať ich zdedené nehnuteľnosti rýchlo a jednoducho a to isté môžete očakávať aj Vy vo Vašom prípade. Sme profesionálny a skúsený tím v segmente výkupu nehnuteľností, ktorému môžete dôverovať.


Platí sa daň z predaja zdedenej nehnuteľnosti?


Od roku 2004 platí, že v prípade ak sa priamy dedič rozhodne predať nehnuteľnosť zdedenú po poručiteľovi, nevznikne mu povinnosť zaplatiť daň z tohto predaja. To znamená, že v prípade dedičov v priamom rade (napr. manžel, deti, rodičia, starí rodičia, vnuci) dôjde k oslobodeniu od dane z príjmu, ak od nadobudnutia nehnuteľnosti do vlastníctva zomrelého preukázateľne uplynulo aspoň 5 rokov (teda ak poručiteľ vlastnil nehnuteľnosť pred svojou smrťou minimálne 5 rokov), tak priamy dedičia nebudú musieť platiť daň z predaja takejto nehnuteľnosti.


Výhody predaja zdedenej nehnuteľnosti cez REALO


Predaj, resp. výkup zdedenej nehnuteľnosti za hotovosť má okrem výhod spomenutých vyššie aj niekoľko ďalších výhod. Jednou z najväčších výhod je, že sa môžete vyhnúť stresu a problémom spojeným s tradičným predajom domov.


Ak nám predáte svoju nehnuteľnosť, nebudete sa musieť starať o najatie realitného makléra, zinscenovanie vášho domu alebo vyjednávanie s potenciálnymi kupcami. O všetko sa postaráme za vás, čo vám môže ušetriť čas, peniaze a stres.


Neplatíte províziu za predaj zdedenej nehnuteľnosti


Ďalšou výhodou predaja zdedenej nehnuteľnosti za hotovosť je, že sa môžete vyhnúť nákladom spojených s klasickým predajom nehnuteľnosti (cez realitnú kanceláriu), ktorú ste nadobudli dedením. Keď predávate svoju nehnuteľnosť tradičným spôsobom, budete musieť zaplatiť náklady, ako sú provízie realitnej kancelárie (zvyčajne 3-7% z predajnej ceny), správne poplatky, prípadne opravy alebo renovácie, aby bola nehnuteľnosť pre potenciálnych kupujúcich atraktívnejšia.


Tieto náklady sa môžu rýchlo navýšiť a premietajú sa v celkovej cene, ktorú obdržíte. Keď sa však rozhodnete predať svoju nehnuteľnosť za hotovosť nám, nemusíte sa obávať žiadneho z týchto nákladov. My sa o všetko postaráme (prípravu zmluvnej dokumentácie, úhradu správnych poplatkov a všetkých nákladov spojených s predajom) a zaplatíme za vašu zdedenú nehnuteľnosť ihneď.


Bezpečný a pohodlný predaj zdedenej nehnuteľnosti


Rýchly predaj, resp. výkup zdedenej nehnuteľnosti za hotovosť vám tiež môže poskytnúť väčšie pohodlie a kontrolu nad procesom predaja. Keď predávate nehnuteľnosť cez realitnú kanceláriu, možno budete musieť počkať, kým záujemcovia predložia ponuku na kúpu a rokovať s nimi o podmienkach predaja.


Môže to byť časovo náročné a možno budete musieť robiť ústupky, ktorým by sa dalo predísť v prípade predaja, resp. výkupu nehnuteľnosti za hotovosť. Ak sa rozhodnete predať nám svoju zdedenú nehnuteľnosť, môžete si nastaviť podmienky predaja a mať nad celým procesom väčšiu kontrolu.


Poskytujeme zálohu aj pred ukončením dedičského konania


Ak ešte neprebehlo dedičské konanie ale ako jediný dedič, príp. viacerí dediči máte jasnú predstavu o budúcom predaji nehnuteľnosti a potrebujete finančné prostriedky, neváhajte a kontaktujte nás. REALO totiž poskytuje zálohu na kúpu nehnuteľnosti aj v prípade, ak dedičské konanie ešte nebolo právoplatne ukončené.


Ak teda chcete predať nehnuteľnosť, ktorá je predmetom konania o dedičstve, neváhajte a obráťte sa na nás s dôverou. Budeme sa snažiť vyhovieť Vašim požiadavkám a potrebám pri výkupe nehnuteľnosti.


REALO vykupuje zdedené nehnuteľnosti


V našej spoločnosti sme hrdí na to, že ponúkame férovú cenu a garantujeme rýchly a bezpečný predaj nehnuteľnosti. Vašu zdedenú nehnuteľnosť ohodnotíme a vypracujeme Vám férovú ponuku, ktorá odráža jej aktuálnu trhovú hodnotu.


Nebudeme na vás tlačiť, aby ste prijali našu ponuku a radi odpovieme na všetky vaše otázky týkajúce sa celého postupu predaja. Naším cieľom je, aby bol proces predaja čo najjednoduchší, najrýchlejší a bezstresový pre dedičov.


Vybavte všetko na jednom mieste


Ohodnotenie nehnuteľnosti, príprava zmluvnej dokumentácie, uskutočnenie všetkých úkonov súvisiacich s predajom zdedenej nehnuteľnosti, bezpečné a hotovostné zaplatenie kúpnej ceny, diskrétnosť, férovosť, spoľahlivosť, rýchlosť. To všetko môžu dedičia od nás očakávať, ak plánujú predať svoju nehnuteľnosť. Nechajte všetky záležitosti ohľadom predaja, resp. výkupu zdedených nehnuteľností od A až po Z na nás a zbavte sa tak všetkých starostí, ktoré by Vás inak mohli zaťažiť.


Ak ste teda zdedili nehnuteľnosť a chcete ju rýchlo a jednoducho predať, sme tu, aby sme vám pomohli. Ponúkame rýchly, bezproblémový a individuálny prístup pri výkupe zdedených nehnuteľností za hotovosť. Postaráme sa o všetko, od ohodnotenia vašej nehnuteľnosti až po zavŕšenie predaja a zaplatíme za Vašu nehnuteľnosť primeranú a dohodnutú kúpnu cenu. Urobte prvý krok k predaju zdedenej nehnuteľnosti za hotovosť a kontaktujte nás ešte dnes.تعليقات


Využite nezáväznú a bezplatnú konzultáciu

+421 947 113 022
info@realo.sk

REALO | Výkup nehnuteľností, výkup bytov, výkup domov rýchlo za hotovosť
bottom of page