top of page

Časté otázky o výkupe nehnuteľností s okamžitou platbou

Stále uvažujete, či je pre Vás výkup nehnuteľnosti vhodným spôsobom predaja nehnuteľnosti a v hlave sa Vám točia otázky. To je úplne v poriadku!

 

Pripravili sme pre Vás stručný zoznam niektorých otázok, ktoré nám ľudia najčastejšie kladú, spolu s našimi odpoveďami.

 

Konzultácia a poradenstvo sú úplne bezplatné a nezáväzné, preto ak máte ešte otázku, neváhajte nás kontaktovať.

REALO | Výkup bytov a domov už do 48 hodín

Aké typy nehnuteľností vykupujete?

Vykupujeme všetky typy nehnuteľností, byty, rodinné domy a pozemky. Ak máte nehnuteľnosť a chcete ju predať čo najskôr a získať tak okamžitú platbu, stačí nás kontaktovať.

Aké sú výhody výkupu nehnuteľnosti? 

Platba - peniaze dostanete ihneď (v hotovosti alebo prevodom).

Úspora - s nami neplatíte žiadne poplatky, provízie, nemusíte vykonať žiadne opravy, úpravy nehnuteľnosti - ušetríte tým tisícky eur.

 

Rýchlosť - ponuku na výkup nehnuteľnosti Vám pošleme do 24 hod. Ak máme k dispozícii podklady, podobne rýchlo dokážeme zariadiť výkup nehnuteľnosti.

Transparentnosť - zmluvné podmienky sú jasné a zrozumiteľné (ak niečomu nerozumiete, radi vám to vysvetlíme).

Odbornosť - bez ohľadu na zložitosť a komplikovanosť situácie, máme pre Vás riešenie, či už máte exekúciu, ste v dražbe (alebo len hrozia). 

Môžem predať zadlženú nehnuteľnosť? 

Jednoznačne áno. Ak máte zadlženú nehnuteľnosť t.j. zaťaženú záložným právom, ťarchou, exekúciou / exekúciami trebárs od daňového úradu dokonca aj vtedy, ak sa na nehnuteľnosť vzťahuje "zákaz nakladania s nehnuteľnosťou" a je blokovaná exekútorom. Výkup nehnuteľnosti vieme zariadiť v každom prípade. 

Ak chcete predať zadlženú nehnuteľnosť, REALO Vám uľahčí celý proces, pokiaľ vybaví za Vás všetky úkony a podklady. Pripravíme zmluvnú dokumentáciu, zastúpime Vás pred úradmi, exekútormi a veriteľmi, vyžiadame si potrebné dokumenty, uhradíme dlh voči záložnému veriteľovi a kúpime Vašu nehnuteľnosť za hotovosť. Ak máte akékoľvek otázky ohľadom rýchleho výkupu nehnuteľnosti zaťaženej záložným právom (hypotékou, exekúciou, a pod.), neváhajte nás kontaktovať.

Aký je postup, ak prijmem Vašu hotovostnú ponuku na výkup svojej nehnuteľnosti?

Ak prijmete našu ponuku, pripravíme všetky podklady, zmluvnú dokumentáciu za účelom úspešného predaja nehnuteľnosti.

 

Všetky formality vybavíme za Vás. Následne podpíšeme kúpnu zmluvu, vyrovnáme prípadné ťarchy, dlhy, exekúcie a zaplatíme Vám kúpnu cenu. Navyše neplatíte žiadne poplatky, provízie. 

Moja nehnuteľnosť je v exekúcii. Viete mi pomôcť?

Áno, vieme pomôcť aj v prípade, ak máte na nehnuteľnosti jednu alebo viac exekúcií. Navyše výkup vieme dokážeme zariadiť aj vtedy, ak je nehnuteľnosť "blokovaná" exekútorom (zákaz predaja, zaťaženia nehnuteľnosti alebo nakladania s ňou). Počet exekúcií nebráni úspešnému výkupu nehnuteľnosti. 

Mám ťarchu na nehnuteľnosti. Viete mi pomôcť?

Ak na nehnuteľnosti máte ťarchu, väčšinou sa obmedzuje aj disponovanie s ňou. Pomôcť ale dokážeme aj v takomto prípade.

 

Výkup takého bytu alebo rodinného domu realizujeme tak, že všetky formality, administratívne podklady a kroky pripravíme a vykonáme za Vás úplne bezplatne.

Dražba mojej nehnuteľnosti bola neúspešná. Viete mi pomôcť?

Áno, výkup nehnuteľnosti vieme zrealizovať aj počas priebehu dražobného konania, teda medzi jednotlivými kolami či už dobrovoľnej dražby alebo exekučnej dražby. Neváhajte, konzultácia a poradenstvo u nás sú úplne bezplatné a nezáväzné. Kontaktujte nás ešte dnes.

V byte/dome mám veci, ktoré nepotrebujem. Čo s nimi?

Ak chcete čo najskôr predať svoju nehnuteľnosť a získať tak okamžitú platbu v hotovosti, ale v dome / byte máte veci, nábytok, zariadenia, stavebný odpad, ktoré nepotrebujete a neviete čo s nimi, kontaktujte nás.

 

Zbavíme Vás všetkých starostí, vypratanie nehnuteľnosti nechajte na nás. Vypracujeme potrebnú zmluvnú dokumentáciu, uhradíme všetky poplatky, zaplatíme Vám kúpnu cenu. Nehnuteľnosť kupujeme rýchlo a v hotovosti.

Ak chcete predať nehnuteľnosť, v ktorej máte nepotrebné veci, neváhajte a kontaktujte nás. Zbavíme Vás starostí a kúpime Vašu nehnuteľnosť s okamžitou platbou.

Nenašiel/-la som odpoveď na moju otázku.

Ak máte akékoľvek otázky, prosím, obráťte sa na nás s dôverou. Konzultácia a poradenstvo sú úplne bezplatné a nezáväzné. Kontaktujte nás ešte dnes. 

Ako rýchlo dokážete kúpiť nehnuteľnosť?

Výkup nehnuteľnosti dokážeme zrealizovať už do 48 hodín s okamžitou platbou. Samozrejme v závislostí od okolností prípadu sa táto doba môže predĺžiť, najmä ak je na nehnuteľnosti exekúcia, je v dražbe a pod. 

V akej situácii je vhodné využiť výkup nehnuteľností s okamžitou platbou?

Rýchly a hotovostný výkup bytu alebo domu je vhodný vtedy, ak sa pre túto možnosť z akéhokoľvek dôvodu rozhodne vlastník nehnuteľnosti, pričom nechce čakať mesiace na kupujúceho, potrebuje finančné prostriedky čo najskôr alebo nechce strácať čas s predajom nehnuteľnosti.

 

Existujú však životné situácie, kedy ľudia častejšie využívajú možnosť výkupu nehnuteľnosti bez zbytočného niekoľko mesačného čakania na kupujúceho.

 

Takými situáciami sú napr.: nevyužívaná nehnuteľnosť, sťahovanie sa za prácou alebo iného dôvodu, kúpa inej nehnuteľnosti, zdedená nehnuteľnosť, omeškanie s hypotékou, výskyt drahých opráv, potreba hotovosti (bezodkladne), exekúcia alebo dražba, rozvod a vysporiadanie majetku, zlá skúsenosť s nájomníkmi alebo ak majiteľa zaplavili dlhy, nahromadili sa nedoplatky u správcu bytového domu, nedokáže uhrádzať poistné a niektoré sú už dlhšie po lehote splatnosti.

Ak chcete predať Vašu nehnuteľnosť /nielen/ z vyššie uvedených dôvodov a získať tak okamžitú platbu, neváhajte a kontaktujte nás. 

V akom stave má byť nehnuteľnosť?

Na stave absolútne nezáleží, či už ide o pôvodný stav alebo úplnú rekonštrukciu. Nerobte si ťažkú hlavu, zo starého, poškodeného alebo nepotrebného zariadenia, zlomených alebo prasknutých kachličiek, plesnivej steny a pod. 

Nehnuteľnosti kupujeme v stave "ako stojí a leží".

 

Dokonca ani nevadí, ak máte odpojenú elektrinu, plyn, či vodu. Záujem o kúpu máme i vtedy.

Pomôžete mi vybaviť formality na úradoch?

Áno, zastúpime Vás a prevezmeme komunikáciu so všetkými úradmi, bankou, správcom bytového domu, katastrom, exekútorom, dražobnou spoločnosťou, notárom, hypotekárnym špecialistom a pod. komunikujeme my.

 

Vykonáme všetky potrebné úkony za Vás.

Mám dlh u správcu bytového domu. Viete mi pomôcť?

Ak máte dlh u správcu bytového domu a ten prevyšuje sumu 2 000 € (istina) a nedôjde ku jeho zaplateniu ani v stanovenej lehote, s najväčšou pravdepodobnosťou môžete očakávať dražbu.

 

Ak máte dlh voči správcovi bytového domu v akejkoľvek výške, neváhajte a kontaktujte nás. Zaplatíme dlhy (príp. aj iné dlhy, ktoré zaťažujú nehnuteľnosť) a výkup nehnuteľnosti zrealizujeme čo najskôr a kúpnu cenu za byt Vám vyplatíme okamžite.

Hrozí mi dražba / Som v dražbe. Viete mi pomôcť?

Ak Vám hrozí dražba, je potrebné konať naozaj rýchlo. Ak ste rozhodnutý predať svoju nehnuteľnosť a poskytnete potrebnú súčinnosť, pravdepodobne budeme vedieť pomôcť. Všetko závisí od toho, koľko času ostáva do dňa konania dražby.

Ak Vám ešte len hrozí alebo už bola vyhlásená dražba a chcete sa zbaviť dlhov, kontaktujte nás čo najskôr. Prevedieme Vás celým procesom výkupu nehnuteľnosti krok za krokom. Pomôžeme Vám!

Prvé kolo dražby bolo neúspešné. Máte riešenie?

Áno! Nehnuteľnosti dokážeme vykúpiť aj medzi jednotlivými kolami dražby.

Viete mi pomôcť vysťahovať sa?

V prípade potreby vieme zabezpečiť kompletné sťahovacie služby vrátane prepravy, nakládky a vykládky zariadení.

Navyše ak máte v byte / dome veci ktoré nepotrebujete, nestarajte sa o to. Zoberte so sebou len veci ktoré potrebujete, ostatné nechajte na nás. Zbavíme Vás starostí.

Využite nezáväznú a bezplatnú konzultáciu

+421 947 113 022
info@realo.sk

REALO | Výkup nehnuteľností, výkup bytov, výkup domov rýchlo za hotovosť
bottom of page