top of page

Ako predísť finančným stratám pri dražbe nehnuteľnosti: Skúsenosť z Trenčína


V júni tohto roka sa v Trenčíne konala dražba nehnuteľnosti, ktorá bola výsledkom finančných problémov jej vlastníka. Tento prípad, bohužiaľ, ukázal, aké dôležité je riešiť finančné ťažkosti včas a s rozumom.


 

Dražba a jej výsledok


Dražba nehnuteľnosti v Trenčíne
Stratám na dražbách sa dá rýchlo a efektívne zabrániť

Predmetná nehnuteľnosť bola ohodnotená znalcom na sumu 246 000 €, čo bola aj vyvolávacia cena dražby. Majiteľ pravdepodobne očakával, že nehnuteľnosť bude predaná za túto cenu, avšak realita bola úplne iná.


Prebehlo prvé a druhé kolo dražby, avšak nikto neprejavil záujem o nehnuteľnosť až po tretie kolo, kedy sa vydražila za 123 000 €, čo znamenalo pre vlastníka významnú stratu vo výške 123 000 €. Tento prípad je varovným príkladom pre všetkých, ktorí sa ocitnú v podobnej situácii a čelia začatiu výkonu záložného práva formou dražby či už exekučnej alebo dobrovoľnej.


Alternatívne riešenie: Predaj nehnuteľnosti priamo spoločnosti REALO


Ak by majiteľ nehnuteľnosti z Trenčína využil služby našej spoločnosti REALO - Výkup nehnuteľností, mohol by predísť takýmto značným stratám. Naša spoločnosť sa špecializuje na výkup nehnuteľností a ponúka férové a rýchle riešenia pre tých, ktorí sa ocitli v zložitej finančnej situácii.


Predaj nehnuteľnosti overenej spoločnosti zaoberajúcej sa výkupom nehnuteľností môže byť oveľa výhodnejším riešením ako podstúpiť dražobné konanie a dúfať, že nehnuteľnosť bude vydražená za vyššiu sumu. Majiteľ predmetnej nehnuteľnosti využitím našej služby mohol vyťažiť viac zo situácie a získať vyššiu sumu, čím by sa vyhol dražbe, nehovoriac o ďalších dodatočných nákladoch a strese, ktoré musí znášať vlastník nehnuteľnosti.


Výhody predaja nehnuteľnosti spoločnosti REALO oproti dražbe


  • Rýchle riešenie: Naša spoločnosť poskytuje rýchle a efektívne riešenia či už pred alebo počas dražieb.

  • Bezpečný proces: Všetky kroky sú transparentné a bezpečné.

  • Férová cena: Ponúkame férové ceny, ktoré odrážajú skutočnú hodnotu nehnuteľnosti.

  • Odborná pomoc: Poskytujeme odborné poradenstvo a podporu počas celého procesu predaja.


Ako prebieha výkup nehnuteľností
Konzultácia a poradenstvo je nezáväzné a bezplatné

Výhody


Príbeh z Trenčína nám jasne ukazuje, že riešenie finančných problémov prostredníctvom priameho predaja nehnuteľnosti overenej spoločnosti, ako je REALO, môže skončiť aj oveľa výhodnejšie. Ak čelíte podobnej situácii, máte finančné problémy, hrozí Vám dražba alebo je Vaša nehnuteľnosť už v dražbe, neváhajte nás kontaktovať a dozveďte sa viac o možnostiach, ako vyťažiť maximum zo situácie.

Comments


Využite nezáväznú a bezplatnú konzultáciu

+421 947 113 022
info@realo.sk

REALO | Výkup nehnuteľností, výkup bytov, výkup domov rýchlo za hotovosť
bottom of page