top of page

Prečo je výkup nehnuteľnosti výhodnejším riešením pre dlžníka než podstúpiť dražbu


V nedávnej dražbe (júl 2024) sa opäť ukázalo, aké dôležité je riešiť finančné problémy s rozumom a predísť tak stratám spojeným s dražbou nehnuteľností. Tentokrát sa jednalo o krásny trojizbový byt vo Veľkom Mederi, ktorého prípad prináša ďalšie dôležité ponaučenie pre dlžníkov - majiteľov nehnuteľností - v ťažkej finančnej situácii.


 

Vydražená suma môže byť nižšia ako vyvolávacia cena


Dražba nehnuteľnosti v Trenčíne
Stratám na dražbách sa dá rýchlo a efektívne zabrániť

Byt, ktorého znalecká hodnota bola stanovená znaleckým posudkom vo výške 89 100 €, prešiel dvoma kolami dražby. V prvom kole dražby bola vyvolávacia cena bytu v tejto istej hodnote, avšak nikto neprejavil záujem o jeho vydraženie, tým pádom bola dražba "neúspešná".


V zákonom stanovenej lehote bolo vypísané druhé kolo dražby a ako je to obvyklé, najnižšie podanie bolo dražobníkom znížené o 10% na sumu 80 190 €. Majiteľ bytu mohol dúfať, že sa nehnuteľnosť vydraží aspoň za túto sumu, avšak realita bola opäť iná.


Pokiaľ dražobník mohol podľa dohody so záložným veriteľom znížiť sumu počas tohto kola dražby, byt sa nakoniec vydražil za 72 700 €, čo znamená pre vlastníka značnú stratu. Aj tento prípad nám pripomína, aké rizikové a nevýhodné môžu byť dražby nehnuteľností pre dlžníkov.


Ako predísť stratám na dražbe: Základom je komunikácia


V prípade tejto dražby sme sa pokúsili majiteľa osloviť s ponukou výhodného a rýchleho riešenia prostredníctvom našej spoločnosti REALO. Bohužiaľ, napriek našim snahám a opakovaným pokusom o kontakt, majiteľ nereagoval na našu ponuku.


Práve tento pasívny prístup zo strany majiteľa viedol k tomu, že byt sa napokon vydražil za výrazne nižšiu cenu, čo znamenalo značnú finančnú stratu pre neho. Tento prípad je výstrahou pre všetkých, ktorí čelia podobnej situácii. Už len samotná komunikácia a otvorenosť k alternatívnym riešeniam môžu značne ovplyvniť finančnú situáciu vlastníka.REALO | Výkup nehnuteľností rýchlo za hotovosť
Konzultácia a poradenstvo sú u REALO bezplatné a nezáväzné

Výhody predaja nehnuteľnosti spoločnosti REALO oproti dražbe


Naša ponuka na výkup nehnuteľnosti je úplne nezáväzná a konzultácia je bezplatná. Ak sa rozhodnete s nami komunikovať a vypočuť si našu ponuku, neznamená to žiadne záväzky ani finančné výdavky z vašej strany.


Cieľom je poskytnúť vám čo najlepšie informácie a možnosti, aby ste mohli urobiť to najlepšie rozhodnutie. Neváhajte nás kontaktovať a dozveďte sa viac o tom, ako vám môžeme pomôcť.


  • Rýchle riešenie: Naša spoločnosť poskytuje rýchle a efektívne riešenia či už pred alebo počas dražieb.

  • Bezpečný proces: Všetky kroky sú transparentné a bezpečné pod dohľadom notára.

  • Férová cena: Ponúkame férové ceny, ktoré odrážajú skutočnú hodnotu nehnuteľnosti.

  • Odborná pomoc: Poskytujeme odborné poradenstvo a podporu počas celého procesu predaja.

  • Bezplatne: Za konzultáciu a poradenstvo u nás neplatíte ani cent.

  • Nezáväznosť: Ponuka na výkup nehnuteľnosti je nezáväzná, kým sa nedohodneme.


Výkup nehnuteľnosti v súlade so zákonom s overenou spoločnosťou


Majitelia nehnuteľností častokrát nemajú vedomosť o možnosti priameho predaja nehnuteľnosti alebo spochybňujú osobu či spoločnosť, ktorá ich oslovila. Preto je dôležité obrátiť sa na overenú a spoľahlivú spoločnosť, ktorá s zaoberá výkupom nehnuteľností.


Spolupráca s nami zaručuje, že celý proces predaja bude prebiehať transparentne a v súlade s platnými právnymi predpismi. Dohľad nad právnou stránkou transakcie zabezpečuje notár, čo garantuje bezpečnosť a legitímnosť každého kroku. Týmto spôsobom si môžete byť istí, že predaj Vašej nehnuteľnosti prebehne bez problémov a za čo najvýhodnejších podmienok.


Kontaktujte nás, konzultácia je bezplatná a nezáväzná


Ak čelíte finančným problémom a hrozí vám dražba nehnuteľnosti, neváhajte nás kontaktovať. Sme tu, aby sme vám poskytli všetky potrebné informácie a odpovedali na vaše otázky. Predídete tak stratám a stresu spojenému s dražobným procesom.


Ako prebieha výkup nehnuteľností
Konzultácia a poradenstvo je nezáväzné a bezplatné

Našim cieľom je pomôcť vám nájsť najlepšie riešenie a zabezpečiť čo najvýhodnejší predaj vašej nehnuteľnosti. Kontaktujte nás ešte dnes a zistite, ako vám môžeme pomôcť.

Comments


Využite nezáväznú a bezplatnú konzultáciu

+421 947 113 022
info@realo.sk

REALO | Výkup nehnuteľností, výkup bytov, výkup domov rýchlo za hotovosť
bottom of page